Балкан / Регион

Карлеуша преку тајни канали влегла во Србија!

Јелена Карлеуша

Јелена Карлеуша вчера вечерта била многу исплашена од новинарите и не смеела ниту да помисли да излезе пред фотографите на аеродромот Никол Тесла. Пред доаѓањето во Белград таа организирала спектакуларен бег од седмата сила, на кој би и позавиделе и светските ѕзведи. Не е познато кој и помогнал во реализација на планот и дали е се законски направено, но со оглед на тоа дека татко и е поранешен полициски начелник, постои сомнеж дека тој и помогнал да се сокрие од јавноста, барем еден ден.

Се дознава дека Карлеуша во Белград стигнала со лет од Истанбул и точно знаела како и каде да ги избегне новинарите.

На летот била маскирана така што никој не можел да ја препознае. Седела во прва класа, а по пристигнувањето на авионот во Белград веднаш излетала надвор – рекол извор на српски Курир.

Потоа ја спровеле преку таен излез. Одвезена е низ преминот на западниот дел на аеродромо, во близина на царинскиот терминал. Незабележано им избегала на медиумите.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ