Балкан / Регион

ДЕВОЈКА ПАДНА ОД ТРЕТИОТ КАТ: Се обидувала да се спушти со чаршав преку терасата

За среќа, таа останала само со повреди и пренесена во Центарот за итни случаи во Ниш.

Една девојка (29) од Ниш е сериозно повредена откако паднала од третиот кат од зграда на улицата Књажевачка.

Како што неофицијално пренесува Курир.рс, девојчето, кое инаку има здравствени проблеми, останало сама дома, бидејќи нејзината мајка и брат отишле на гробиштата. Во еден момент, таа се обидела да се спушти со помош на чаршав преку терасата, но паднала и претрпела, како што дознаваме, тешки телесни повреди.

Екипата на брза помош ја пренела несреќната девојка во Центарот за итни случаи во Ниш.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ