Технологија

Deep Cool MSI Dragon Castle – машиниште на MSI

Дерек Смит го направи Deep Cool MSI Dragon Castle истиот е изграден врз основа на MSI Z97I Gaming Матични плочи. Ние не би го ставиле на ум ова “машиниште” а како ли на нашата маса, а Вие?


Спецификации:

Build and Concept by Derek Smith

Deepcool MaelStrom 120 X 240 AIO Cooler.

Deepcool Steam Castle case.

Deepcool Quanta 750 PSU Power PowerColor-ATI Graphics 6970

SANDISK 256 SSD

Sivertstone Wire extensions Black and Red

 

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ