Фудбал

ЖФК Прилеп и ЖФК Драгон ремизираа во пријателскиот натпревар

ЖФК Прилеп

Денеска екипата на ЖФК Прилеп одигра прв контролен натпревар во кој резултатот беше во втор план.Во интересен натпревар со 6 погодоци, девојките од ЖФК Прилеп успешно им парираа на шампионската екипа на ЖФК Драгон.
Сите фудбалерки добија можност за настап на овој натпревар,кој пред се послужи за воигрување на екипата во пресрет на пролетниот дел од сезоната.

На полувреме екипата на ЖФК Прилеп замина со негатива од 2 гола, крајниот резултат заврши нерешено 3:3

Стрелци на головите за ЖФК Прилеп беа: Катерина Милеска 2 голови и Сара Петреска.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ