Фудбал

ВО ЖИВО: Пренос на натпреварот Порто и Рома

Фудбалските вљубеници во Македонија вечерва најверојатно ќе бидат единствени во Европа што нема да бидат во можност да ги следат реванш-дуелите од осминафиналето во Лигата на шампионите помеѓу ПСЖ и Манчестер јунајтед односно Порто и Рома дури и ако плаќаат дополнителна претплата за Арена спорт.

Според најавите, пресметката помеѓу Порто и Рома ќе биде пренесувана на Арена 5, канал кој сѐ уште не е дел од понудата на нашиот телевизиски оператор кој ги има ексклузивните права за реемитување на оваа спортска телевизија.

Во прилог тимот на Barkod.mk Ви го достатува линкот за да може да го следите мечот во живо.

КЛИКНЕТЕ ТУКА

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ