Фудбал

Прекрасен погодок од слободен удар на Ибраими против Младост (ВИДЕО)

Шкендија поведе во прволигашкиот натпревар против Младост Царев Двор. Во рамките од Првата македонска лига (1МФЛ) тетовскиот клуб дојде во водство благодарение на Бесарт Ибраими со еден прекрасен гол од слободен удар во 25. минута од средбата.

Голот можете да го погледнете на видео записот:

Shkendija – Mladost , Ibraimi 1 – 0

HT | Shkëndija v Mladost C.D. 1:0Goli i Besart Ibraimit nga gjuajtja e lirë në minutën e 25′ të ndeshjes.#matchday #LPFM #SHKËvMLD #forcaShkëndija #mbitëgjitha

Posted by KF Shkëndija on Wednesday, 9 March 2016

 

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ