Фудбал

Мечот Младост ЦД vs Работнички ќе се игра во 2050 година (ФОТО + ВИДЕО)

Натпреварот од првата македонска фудбалска лига помеѓу екипите на Младост ЦД и Работнички е одложен поради тоа што “дебармалци” во четврток го играат реванш мечот со Казан и ако успеат да победат ќе направат историја на Македонија и воопшто на сите македонски тимови до сега – влез во групната фаза на Лига Европа.

ФФМ направи гаф и на својата официјална веб страна објави дека мечот ќе се одигра дури во 2050 година. Каков ќе биде епилогот од овој меч ќе мора да почекаме до 2050 година 🙂

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ