Фудбал

Како ќе изгледа стартниот состав на Јувентус во новата сезона? (ФОТО)

Еве како ќе изгледа италијанскиот фудбалски шампион оваа сезона.Баш како Интер и Милан, се очекува „Старата дама“ да биде во формација 4-3-1-2. Тренерот Масимилијано Алегри остана без Пирло, Видал и Тевез, тројцата клучни од претходната сезона, па дел од навивачите сметаат дека тимот нема да биде толку доминантен како во изминатите години.

Своја прилика ќе чекаат најискусниот Барѕаљи, Мартин Касерес и младиот Даниеле Ругани кој се врати во Торино после две сезони поминати во Емполи. За место во првиот тим ќе се бори и Алекс Сандро од Порто кој треба да му биде конкуренција на Патрис Евра. Сами Кедира би можел да заземе место во стартната постава, а секако не треба да се забораваат талентираниот Стураро, Исла и Падоин.

Составот на Јуве за натпреварувачката сезона 2015/16: Буфон, Евра, Кјелини, Бонучи, Лихштајнер, Маркизио, Погба, Переира, Дибала, Мората, Манџукиќ

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ