Фудбал

Барселона го пријави Бабунски за настап во ЛШ! (Фото)

Европскиот шампион Барселона ова утро ја достави и официјалната листа на фудбалери на кои ќе смета во Лигата на шампионите, а секако многу важна вест за македонската спортска јавност е што во неа се најде и нашиот репрезентативец Давид Бабунски.

Суперталентираниот македонски фудбалер одлучи да остане во Барса Б и покрај тоа што тимот се натпреварува во шпанската трета лига, но сега доби голема награда за својата упорност и големиот потенцијал кој го надградува со текот на годините.

Барселона пријави точно 28 фудбалери за претстојните предизвици во најелитното фудбалско натпреварување, а нашиот Бабунски се најде во Б листата во која уште се најдоа и младинците Сампер, Грималдо и Суарез. Луис Енрике на овој начин само потврди дека го следи прогресот на македонскиот фудбалер, а ние може само да се надеваме дека ќе добие шанса за настап во групната фаза на Лигата на шампиони каде Бабунски е регистриран со бројот 29.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ