Други спортови

(ВИДЕО+ФОТО) Вака изгледа лицето на човек кој штотуку изгубил милион долари на покер

Конор Драјнан и Кери Кац биле финалисти на турнирот на Светската серија на покер, а помладиот од нив двајца, 25-годишниот Драјнан бил убеден во победата и одлучил да вложи сè.

Му била потребна само една карта да оствари победа и да освои едне милион долари, но таа не дошла. Интересна била неговата гримаса откако изгубил толкава сума. Во првите десет секунди неговото лице било потполно непроменето. Впрочем, и во текот на целата партија, успеал и покрај ваквиот пораз, да задржи вистинско „покерашко лице“.

Интересно е што ова видео стана хит на YouTube и само за шест дена има скоро 6 милиони прегледи.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ