Други спортови

Урнебесно: Сумо борачи во трка на 100 метри! (ВИДЕО)

Судир на титаните се случи во Јапонија каде три сумо борачи се натпреваруваа во трка на 100 метри. И покрај нивната тежина од околу 200 килограми, сумо борачите изненадивачи „брзо“ трчаа, па на крајот одлучи фото-финиш. Погледнете!

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ