Љубов и секс

Беше наивна …

Беше наивна.. Беше толку наувна што во секоја негова лага веруваше и се трудеше за нов почеток, почеток без крај, почеток со поим за совршенство. Беше толку глупа што не три туку триста шанси му даде на некој кој не ја заслужуваше, за некој кој ја сметаше за убава девојка што можи да ја има кога и да посака… така и беше.

Таа патеше и често вината ја бараше во себе само да не го повреди и причината за крај да не биде “ТАА” Знаеше што се и прави и таа сепак упорно цврто го држеше за неговата рака и се трудеше да го омекне веќе изладеното срце.

Без обзир на тоа колку пати беше повредена и колку солзи имаше пролеано за секоја безбројна причина поврзана со него таа во некоја смисла остана силна и повторно се трудеше да биде океј. И таа имаше гордост иако очите и беа полни со солзи и кристално светеа. Таа требаше да ја има некој кој навистина ја заслужува, некој кој ќе ја сака и почитува, ништо повеќе.

Иако срцето и беше скршено таа секојдневно самостојно си го лепеше и со блага насмевка продолжуваше да чекори се до крајот на денот се до доаѓањето на ноќта кога слободно можеше да ги пролее своите солзи по нејзиното лице. Секојдноевно размислуваше дали и тој всушност го прави сето ова, дали и тој ја чувствува истата беда кон неа? Размислуваше дали ќе пати како што пати таа?

Таа беше силна девојка но не доволна храбра посебно пред дего за да му го каже сето она што го има.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ