All for Joomla All for Webmasters
Свет

Мексиканската полиција го уапси Ел Чапо

Мексикансата полиција го уапси нарко босот Хоакин Гузман, попознат под прекарот „Ел Чапо“, кој побегна од затвор во јули минатата година, јави ДПА. – Мисијата е извршена. Го имаме, објави мексиканскиот претседател Енрике Пења Нието на својот налог на Твитер.

ВРВОТ