Македонија

Во Македонија падна првиот снег (ВИДЕО)

циклонот Силвија

На повисоките места  и во ски центрите падна слаб снег, што беше најавен од Управата за хидрометеоролошки работи.

Снег попладнево и вечерва паѓа во Маврово , Пелистер , Нижеполе и на Караџица.

И за утре метеоролозите најавуваат студено време со појава на температури и под -5 степени со северен ветер .

ИЗВОР: KАНАЛ 5

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ