Македонија

Во Македонија падна првиот снег (ВИДЕО)

На повисоките места  и во ски центрите падна слаб снег, што беше најавен од Управата за хидрометеоролошки работи.

Снег попладнево и вечерва паѓа во Маврово , Пелистер , Нижеполе и на Караџица.

И за утре метеоролозите најавуваат студено време со појава на температури и под -5 степени со северен ветер .

ИЗВОР: KАНАЛ 5

ВРВОТ