Македонија

Нов хаос кај Скопјанка: Се запали станот со пелените

По хаосот кој настана во Скопјанка откако во зградата која беше евакуирана пред неколку дена беа пронајдени пелени кои стоеле со месеци, кои ширеа неподнослива миризба, се случи нов хаос.

Имено, заборавено тенџере во истиот стан во кој беа пронајдени пелените на булеварот Кузман Јосифовски питу Скопјанка предизвика пожар, а интервенирало 1 возило со 3 пожарникари и брзо бил изгасен, па за среќа повредени нема.

Направена е штета 9 000,00ден.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ