Вести

ИНЦИДЕНТ ВО БУТЕЛ: Гласањето е прекинато

Мал инцидент се случил денес на избирачкото место во Бутел, дознава 24 инфо. Според овој медиум, гласач во избирачкото место број 2909 во ОУ „Живко Брајковски“ го фотографирал гласачкото ливче, по што гласањето било прекинато.

Гласачот е уапсен. На сликаното гласачко ливче заокружен беше кандидатот на ДУИ.

Според Кривичниот законик, казната за вакви и слични дела поврзани со изборниот процес е затвор до три години.

Најсподелувани во последните 14 дена

Следете не на Фејсбук

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

To Top