Фудбал

Вардар добива нов стадион во Аеродром (ФОТО)

Во Општина Аеродром, веднаш до Спортскиот Центар „Јане Сандански“ се планира да биде изграден нов стадион на фудбалскиот клуб Вардар. Трет проект на „црвено-црните“ после изградбата на тренинг центарот во Хиподром и академијата која што се гради покрај Националната Арена „Филип Втори“ – Скопје.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ