Barkod.mk - Кодот на вистината

Живот и стил

Жешка провокативна фотосесија со Жаклина Жаки (ФОТО)

Градот Прилеп може да се пофали со многу работи: фестивалот на пивото, познатиот специјалитет ширден, Марковите кули, но и убавите девојки.

Крцкави пржени стапчиња од готови кори, со фил од спанаќ и урда

На малку масло го пржиме сецканото кромидче, па ги додаваме исчистените и издробени листови спанаќ. Готвиме многу кратко, колку да омекне спанаќот. Оставаме да се излади, па додаваме сол, бибер, урда и убаво соединуваме. Може да се додаде и едно мало јајце и на врвот на ножот пециво.

Кога ќе погледнете што ставаат во лубениците,веќе никогаш нема да пробате!

После оваа снимка сигурно добро ќе проверите кога купувате лубеница од пазарите. Иако лубеницата е одлично освежување во летото, сепак некои од трговците во неа ставаат хемикалии за да да биде слатка и вкусна. Затоа внимавајте и одбирајте внимателно.

26 март Светски ден на лицата со епилепсија

Епилепсијата е често хронично невролошко пореметување кое се карактеризира со напади. Тие напади се краткотрајни знаци и/или сипмтоми на абнормална, претерана или хиперсинхрона невронска активност во мозокот.

Врховниот суд забрани да се прославува Св. Валентин

Врховниот суд во пакистанскиот главен град Ислабамад забрани празникот Свети Валентин да се чествува во оваа азиска земја. Како што јави ТАСС, одлуката е донесена по разгледувањето на барање на граѓанин

Жешка провокативна фотосесија со Daniela Koceva (ФОТО)

Градот Прилеп може да се пофали со многу работи: фестивалот на пивото, познатиот специјалитет ширден, Марковите кули, но и убавите девојки.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 153 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeЖивот и Стил

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3