Barkod.mk - Кодот на вистината

Живот и стил

И далеку е доволно блиску

Не сум различна, колку и да слушал некој поинаку за мене. Лоша, арогантна, самобендисана сум само поради мои причини. Но, љубам поради исти причини. Поради оние причини од целиот свет. И тој ми кажа така. Дека знае да сака. Да ме љуби дури и од далеку исто како да сум му блиску. Далеку сме, има километри помеѓу нас.

ХУМАНОСТ:Полицајка надоила напуштено бебе, и му го спасила животот

Колумбиската полицајка стана вистински хит откако во близина на селото Санта Марта во Тулуа му го спасила животот на едно напуштено бебе. Бебето оставено на патот било премногу слабо и едвај дишело, а полицајката го надоила и така му го спасила животот.

Најдобра другарка или сестра ?!

Низ животот на една личност поминуваат многу луѓе, едни ги поздравуваме само ако мораме а други ги гледаме еднаш и никогаш повеќе а трети ги запознаваме еднаш и траат за цел живот.

Црната облека е најголема атракција

Црната боја е поим за елеганција.Боја која е создадена за самодоверба и сигурност во секој поглед.
Оној што тврди дека црната боја посочува само на тага, тој никогаш не пробал црно кога е среќен.

Пет работи кои не треба да ги јадете пред секс

Нане

Нането не е добро да се консумира пред секс, бидејќи истото има моќ да го намали нивото на тестостерон при што и ќе се намали сексуалниот нагон. Доколку имате планови за вечер, прескокнете го вашиот омилен чај од нане.

ТАТКОТО ЈА ДРЖЕЛ ЗА РАКА ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ:Докторите ги угасиле апаратите, и тогаш се случи чудо...

Бела е бебе кое е доста болно, и преживувало на апарати кога семејството се одлучило да го исклучи апаратот. Семејството на ова 18 месечно девојче било спремно да го каже последното збогум.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 194 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeЖивот и Стил

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3