Barkod.mk - Кодот на вистината

Живот и стил

ГОЛЕМА ПОБЕДА ЗА МАКЕДОНИЈА:Македонците се потомци на Александар Велики-Потври националниот универзитетски центар во Мадрид

Еминентниот национален универзитетски центар за биотехнолошки информации во Мадрид Шпанија при направеното испитување на ДНК компарација на ХЛА гени за потеклото на медитеранските народи потврди дека Македонците

Да бидеме хумани #ЗаЕли

За Ели потребни се пари на сметка. Парите од донациските броеви се префрлаат на месечно ниво. Цел месец е пред нас. За еден детски живот се работи. Потребни се парични средства на сметката на Ели.

Во Македонија се крие најголемата светска мистерија

На планината Кожув се наоѓа рудникот Алшар кој е единственото наоѓалиште во цел свет на минералите Лорандит и Талиум. Лорандитот се смета дека директно потекнува од јадрото на Сонцето(неутрино тајна честичка).

Интервју со Д-р Ана Филипче специјалист психијатар-Стресот е се повеќе присутен кај младите

Стресот и психичките заболувања кај младите се се повеќе присутни. За таа тема а и за неколку други од областа на психијатријата дискутираме со познатиот психијатар Д-Р Ана Савеска-Филипче

Тишината  најдобар пријател

И незнам веќе која ноќ по ред е,седам сама со мислите,затворена во соба .Тишината ми годи, после таа ноќ кога се излезе на виделина секоја тишина ми годи.Седам гледам во мојот мобилен постојано слушам некои песни кои ме потсеќаат на него и на времето поминато со него и само размислувам.

Жешка провокативна фотосесија на Марјана Станојковска (ФОТО)

Македонскиот модел Марјана Станојковска ги израдува своите фанови со одлична фотосесија “Ninewest”.Погледнете ја и уживајте во неа

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 193 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeЖивот и Стил

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3