Barkod.mk - Кодот на вистината

Живот и стил

"Брзата интервенција" на некои доктори "дава резултати" ... ?! (ВИДЕО)

Го цитираме авторот на видеото: „Оваа докторка во неврологија не им помага на пациентите туку си пречекува гости на кафе во канцеларијата. Млада личност 3 часа лежи во ходник со симптоми на мозочен удар, без да му се укаже помош.

Црвен крст во акција-Промоција на хумани вредности

Програмата Црвен крст во Акција- Промоција на Хумани Вредности (ЦКА-ПХВ) претставува национална алатка за привлекување и задржување на волонтери во Црвениот крст на Р.Македонија.

Каде се наоѓа закопаното турско злато во Македонија

Tрагачи по закопано Богаство последните години буквално ја разоруваат Македонија. Опремени се со метал детектори имаат мапи, знаат каде копаат и што бараат. Приказните велат дека некогаш и наоѓаат огромни количини закопано богатство – но нормално за ова се молчи, никој не кажал.

Македонецот кој го преживеа Титаник

Стојко Додоловски од село Чучер - Скопска Црна Гора, уште како млад, тргнал да оди за “ветената” земја. Со нешто заработени пари доаѓа во Саутхемптон, од каде требало бродот “Титаник” да замине.

ШОКАНТНО: Објавена е тајна снимка на  една месна  индустрија која не би сакале да ја видите

Премногу натрупани пилиња престојуваат во каси потоа тие се фрлаат во подвижна лента така што работниците ќе ги изберат оние помалите и ќе им ги откинат нивните глави и ќе ги фрлат во вреќа за ѓубре.

За сите оние што ги разделува проклета туѓина

Незнам од каде да почнам. Или пак воопшто не сакам да почнам...Можеби затоа што ме боли душата, или можеби затоа што не можам да пронајдам зборови кои би опишале како се чувстувам.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 190 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeЖивот и Стил

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3