Barkod.mk - Кодот на вистината

Живот и стил

Здрава исхрана

Правилна и здрава исхрана е еден од најважните проблеми на современиот човек.Во модерното семејство,кога и двата родитела се вработени,заради начинот на живеење и стекнатите навики,луѓето не се во можност да одвојат доволно време за да се посветат на здрава исхрана.

Топ 10 секс факти

Една неодамнешна посета на легендарниот музеј Менхетен на секс дадоа повеќе од толпа на 18-годишниот девојки со кикот во фоајето - тоа обезбеди забавен и образовани погледне во историјата на секс.

„Сингл“- баш ова лето!

Разгледувајќи го светот и околината која не опкружува, сваќаме дека се почесто на жените кои се сами луѓето обично гледаат чудно и со сожалување, додека мажите кои не се во врска се гледаат како заводници кои се уште не сакаат да се смират.

Жолтата боја актуелна ова лето

Недозволиво е срамежливоста на пролетното сонце да ви го замре ентузијазмот за модни експерименти и да ви го згасне копнежот по новитети кои би ги инкорпорирале во стилот на облекување. А, актуелната модна сезона навистина има со што да нè израдува и инспирира.

Стерилитет кај мажите

Неможноста една двојка да зачне по најмалку 1 година незаштитен сексуален однос со нормална фреквенција се нарекува стерилитет. Поимот стерилитет треба да се разликува од поимот инфертилитет.Стерилитетот претставува неспособност за концепција (оплодување), а инфертилитетот означува неспособност бременоста да се одржи докрај, односно додека детето не биде способно за живот.

Страница 26 од 26
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 116 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeЖивот и Стил

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3