Barkod.mk - Кодот на вистината

Здравје

Девојки внимавајте!

Најновите истражувања поврзани со испробувањето на облека ги предупредува сите дами да внимаваат следниот пат кога ќе пробуваат костими за капење.

Здрава исхрана

Правилна и здрава исхрана е еден од најважните проблеми на современиот човек.Во модерното семејство,кога и двата родитела се вработени,заради начинот на живеење и стекнатите навики,луѓето не се во можност да одвојат доволно време за да се посветат на здрава исхрана.

Стерилитет кај мажите

Неможноста една двојка да зачне по најмалку 1 година незаштитен сексуален однос со нормална фреквенција се нарекува стерилитет. Поимот стерилитет треба да се разликува од поимот инфертилитет.Стерилитетот претставува неспособност за концепција (оплодување), а инфертилитетот означува неспособност бременоста да се одржи докрај, односно додека детето не биде способно за живот.

Страница 6 од 6
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 146 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3