Barkod.mk - Кодот на вистината

Здравје

ВИДЕО: Зумба со секси инструкторката Марјана Станојковска

Многу мина од нас а особено девојките кои сакаат поцврсто и посекси тело се определуваат да вежбаат зумба. Иако на Марјана не и е тоа потребно, таа е лиценциран инструктор по Зумба и му помага на младите девојки да го добијат посакуваниот изглед.

Тоше Зафиров ги покажа своите мускули

Секоја девојка би потпаднала на заводничкото машко тело, па се разбира доколку е добро набилдано.

Како до совршени гради ?!

Сакате цврсти и заводливи гради кои ќе ги привлекуваат погледите на мажите? Следете ги петте едноставни вежби кои ви ги презентираме денес. Едноставно, лесно и во домашни услови, направете вашите гради да изгледаат неодоливо секси и совршено ...

Како до совршен задник ?! (Видео)

Повеќето жени копнеат за совршено тело, а тука секако е и задникот, кој потребно е да биде заоблен и цврст. Цврстината и затегнувањето се постигнува со вежбање.Додека вежбате не се потпирајте на мускулите на бутовите, техниката е во тоа што движењата треба да ги правите со задникот, и напорот да се префрли во мускулите на задникот.

Два вечерни оброци со кои ќе ја одржите витката линија и ќе ги нахраните мускулите после тренинг

Доколку се грижиме за правилната исхрана, првенствено поради здравствени причини, а потоа и заради добриот изглед, често ќе се запрашаме што да јадеме за вечера, а особено кога ќе се вратиме дома гладни по квалитетен тренинг и исцрпувачки работен ден.

11 причини зошто да вежбате наутро

Можеби помислувате дека последно нешто што ви паѓа на памет е рано наутро е да вежбате, додека едвај се одвојувате од креветот. Сите се залажуваат со тоа дека вечерта пред спиење ќе вежбаат или кога времето би било поладно или потопло.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 99 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3