Barkod.mk - Кодот на вистината

Здравје

Како да ги препознаеме вирусните респираторни инфекции кај деца ?!

Како да ги препознаеме вирусните респираторни инфекции кај деца е едно од најчесто поставуваните прашања од загрижени родители. Препознавањето на вирусните респираторни инфекции кај децата во голема мера ќе ви помогне околку првата превенција.

Што (не)знаеме за грипот ?

Грип е најчеста акутна респираторна инфекција,има сезонски карактер ( ноември – февруари), Клиничка слика може да варира од лесно, средно тешко до тешко заболување кое може да има и смртен исход,покрај смртност, последица се и високи медицински трошоци

ВАКВИ ПЛЕСКАВИЦИ СИГУРНО НЕ СТЕ ЈАДЕЛЕ – ПЛЕСКАВИЦИ ОД ТИКВИЦИ

Има многу рецепти со тиквици, но ние се надеваме дека овој рецепт сигурно ќе ви се допадне и почесто ќе го практикувате во вашата кујна.Плескавиците со тиквици се лесни за подготовка, содржат малку калории и е одличен рецепт посебно за вегетарјанците.

ГРОЗНО: Си купил похован стек со кашкавал, внатре пронашол ... (ВИДЕО)

На Јутјуб се појави снимка во која корисникот кој го прикачил видеото тврди дека похованиот стек со кашкавал го купил ос СП Маркет - Тафталиџе. Во описот на видеото стоеше.

Прилепчанецот Илија Пајмакоски се закити со медал на "Prilep Moonlight 5k"

Prilep Moonlight 5k Прва вечерна улична трка во должина од 5 km во центарот на Прилеп. Патеката се состои од два круга во центарот на градот, едниот вo должина од 2,2 km, a другиот во должина од 2,8 km.

Апел за помош на малиот Михаил Јолески

Да помогнеме, да подадеме рака, да спасиме едно дете. На четитригодишниот Михаил Јолески од Кичево дијагностицирана му е тешка хронична аномалија на бубрезите, поточно лев бубрег со многу ниска функција и десен бубрег огормен, со дилантација (проширен) со стеноза на мочен утерис.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 66 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3