Barkod.mk - Кодот на вистината

Здравје

Нутриционистката Тања Турунџиева советува-За претстојните празници да не се претерува со храната и пијалоците

Најпознатата нутриционистка кај нас, Тања Турунџиева вели дека само со здрав начин на исхрана може да се одржи идеалната тежина и да се изгледа убаво. Со здравата храна не само што си го чуваме сопственото здравје,туку и имаме јак имунолошмки систем и секогаш метаболитичка рамнотежа, вели Турунџиева.

Како ни го трујат воздухот што го дишеме !

Загаденоста на воздухот во Македонија е на алармантно ниво, како што може да се види од сликите низ државава моментално нашиот воздух е затруен со отровното гориво кое го испуштаа авионите кои транзитираат низ Македонија.

Имате бронхитис? Нема проблем, ова е лекот за вас!

Кремата од банана делотворна е кај децата, но помага и за возрасни, вкусна е, здрава и многу хранлива и благотворно делува на желудникот. За овој лек потребни ви се следните состојки:

Кампања за Борбата против Рак на Дојка

Во Oктомври, месец на борбата против ракот на дојка, Mакедонската Медицинска Студентска Асоцијација (MMSA) во соработка со Фондацијата Даути организира кампања за информирање и сензибилизирање на јавноста за опасноста од оваа болест, начинот на превенција и терапија.

Едноставно до младешка затегната кожа

1.Не ги губете килограмите премногу брзо !

2.Користете пилинг на телото трипати неделно

Прегледи на дојка

Прегледи на дојка

Окт 06 Напишано од

Со скрининг прегледи се прегледуваат здрави жени, кај кои не постојат никакви знаци на болест. Овие прегледи се прават со цел да се постави рана дијагноза на ракот на дојката, со што се постигнува и успешно лекување.За таа цел се прават скрининзи по пат на клинички преглед, мамографија, ехотомографски преглед на дојките.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 65 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3