Barkod.mk - Кодот на вистината
Теодора Петреска

Теодора Петреска

Теодора Петреска-родена 1999 година во Прилеп Обожава да слуша музика,обожава да чита книги,а нејзина најголема желба е да биде автор на сопствена книга. Таа е решителна личност,со поинаква и сопствена замисла за животот Поезијата и медицината и се најголемата љубов,а својата инспирација за пишување ја добива од животните случувања.

Email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Епилепсијата е често хронично невролошко пореметување кое се карактеризира со напади. Тие напади се краткотрајни знаци и/или сипмтоми на абнормална, претерана или хиперсинхрона невронска активност во мозокот.

%PM, %16 %844 %2016 %21:%Окт

За Тоше Проески...

Се сеќавам на тоа кобно утро. Се сеќавам како да беше вчера. Многу болно ја примив веста за твојата смрт. Толку проклето ме болеше душата како кога ти го одземаат она најдоброто, најубавото што е дар од Бога.

Незнам од каде да почнам. Или пак воопшто не сакам да почнам...Можеби затоа што ме боли душата, или можеби затоа што не можам да пронајдам зборови кои би опишале како се чувстувам.

%PM, %10 %988 %2016 %23:%Јан

Книгата која прави чуда

,,Книгата која е пред вас прави чуда,, Oва е испишано на насловната страна на една од најчитаните книги МОЌТА НА ПОТСВЕСТА од
Џозеф Марфи

Црната боја е поим за елеганција.Боја која е создадена за самодоверба и сигурност во секој поглед.
Оној што тврди дека црната боја посочува само на тага, тој никогаш не пробал црно кога е среќен.

%AM, %25 %435 %2015 %10:%Окт

Сеќавај се на мене

Нов ден. Ново сончево утро, но сепак ладно. Ладно како мене, како тебе и како некој друг што има безброј спомени... Нека е добро утро,нека е добар и денот. Но не е ништо добро. Ама баш ништо. И сонцето веќе не блеска така како што блескаше во Јуни.

Страница 1 од 2
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 66 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeЖивот и СтилЗдравјеТеодора Петреска

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3