Barkod.mk - Кодот на вистината

26 март Светски ден на лицата со епилепсија

Мар 26 Напишано од  Посетено 13748 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Епилепсијата е често хронично невролошко пореметување кое се карактеризира со напади. Тие напади се краткотрајни знаци и/или сипмтоми на абнормална, претерана или хиперсинхрона невронска активност во мозокот.

Околу 50 милиони луѓе ширум светот страдаат од епилепсија. 26 март е светскиот ден на лицата со епилепсија,или уште наречен ВИОЛЕТОВ ДЕН.Настан, кој овозможува подигање на свеста за епилепсијата.

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

Теодора Петреска

Теодора Петреска-родена 1999 година во Прилеп Обожава да слуша музика,обожава да чита книги,а нејзина најголема желба е да биде автор на сопствена книга. Таа е решителна личност,со поинаква и сопствена замисла за животот Поезијата и медицината и се најголемата љубов,а својата инспирација за пишување ја добива од животните случувања.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 164 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeЖивот и СтилЗдравје26 март Светски ден на лицата со епилепсија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3