Barkod.mk - Кодот на вистината

Апел за помош на младиот Влатко Мицкоски кој боледува од бубрежен канцер

Дек 09 Напишано од  Посетено 13637 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Влатко има само 23 години и боледува од болеста на 21 век – бубрежен канцер. Во јуни 2015 година му е извршена операција, но за жал во март оваа година болеста се враќа и метастазира на неколку места, меѓу кои и коските.

За да се контролира оваа болест, Влатко прима т.н. таргет терапија (Votrient) во вид на таблети и тие покажува одлични резултати досега, односно болеста полека се повлекува. Оваа терапија не е на позитивната листа на ФЗОМ и се набавува од странство, приватно и е многу скапа, чини 2100 евра месечно, сума којашто семејството на Влатко не може да си ја дозволи за набавка на овој лек.

Досега добивал донации од повеќе фирми, но од тие средства се набавени само 5 дози кои веќе ги има примено, па затоа сега има потреба од ваша помош! Број на кој може да донирате 100 денари од повик:

Корисници на One – 075 143 472

Корисници на Vip – 077 143 472

Податоци за трансакциска сметка: Влатко Мицкоски 210-5016789882-78 НЛБ Тутунска Банка

Влатко и неговото семејство од се’ срце ви се заблагодарува однапред. Ајде уште еднаш на дело да ја покажеме нашата хуманост и да го спасиме животот на овој млад човек. Донирајте!

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 151 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeЖивот и СтилЗдравјеАпел за помош на младиот Влатко Мицкоски кој боледува од бубрежен канцер

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3