Barkod.mk - Кодот на вистината

Здравје

СПОДЕЛУВАЈТЕ СИТЕ: 2 ИПОЛ ГОДИШНО СТРУМИЧАНЧЕ БОЛЕДУВА ОД ЛЕУКЕМИЈА, ДА ДОНИРАМЕ ЗА МАЛИОТ АНТОНИО!

Нако што информира порталот Струмица Денес,до нивната редакција стигнало повторно една многу потресна вест за која и овојпат од нашите читатели и од граѓаните на цела Македонија бараме да бидат хумани како и секогаш!

Кога ќе погледнете што ставаат во лубениците,веќе никогаш нема да пробате!

После оваа снимка сигурно добро ќе проверите кога купувате лубеница од пазарите. Иако лубеницата е одлично освежување во летото, сепак некои од трговците во неа ставаат хемикалии за да да биде слатка и вкусна. Затоа внимавајте и одбирајте внимателно.

26 март Светски ден на лицата со епилепсија

Епилепсијата е често хронично невролошко пореметување кое се карактеризира со напади. Тие напади се краткотрајни знаци и/или сипмтоми на абнормална, претерана или хиперсинхрона невронска активност во мозокот.

Зачин кој ги смирува отоците и инфекците

Магдоносот не е само омилениот зачин за супите и јадењата туку и многу благотворна билка која многу одамна се користи во народната медицина за ублажување на бројни тешкотии. Лековити се коренот, листот и семето.

Апел за помош на младиот Влатко Мицкоски кој боледува од бубрежен канцер

Влатко има само 23 години и боледува од болеста на 21 век – бубрежен канцер. Во јуни 2015 година му е извршена операција, но за жал во март оваа година болеста се враќа и метастазира на неколку места, меѓу кои и коските.

Огромен стаорец снимен во витрина со ѓевреци во пекара (Видео)

На друштвените мрежи се појави видео снимено во една пекарница во Земун и на која јасно се гледа огромен стаорец како шета во витрината за храна наменета за продавање.

Страница 1 од 6
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 170 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3