Barkod.mk - Кодот на вистината

Мода и убавина

Црната облека е најголема атракција

Црната боја е поим за елеганција.Боја која е создадена за самодоверба и сигурност во секој поглед.
Оној што тврди дека црната боја посочува само на тага, тој никогаш не пробал црно кога е среќен.

Одблиску со Ирина Велевска, девојката која што прави чуда од органски производи

Во интервјуто со младата Ирина Велевска ќе дознаеме повеќе за чудото наречено RAW козметика.

Анџелина Џоли уште на 18 години била модна икона во британски магазин (фото)

18-годишната Анџелина Џоли позирала за британскиот магазин Look облечена во младешки креации од брендовите Debenhams и Miss Selfridgе.

Тренди здолништа за пролет 2015

Во денешната статија ќе ви покажеме неколку тренди и модерни здолништа кои можете да ги носите оваа пролет. Имате многу различни начини како можете да ги носите и да ги комбинирате со останатите парчиња гардероба. На фотографиите во продолжение ќе можете да видите удобни, модерни и тренди начини како да ги носите здолништата оваа пролет.

Уникатни комбинации за девојки со стил

Понекогаш може да ги имаме сите потребни парчиња облека за една добра модна комбинација, но забораваме да ги искомбинираме токму баш тие. Па затоа тоа да го оставиме на професионалците и да видиме како тие ги изработиле овие уникатни аутфити.

Најубвавите осум место кои се пронајдени во светот

1. Нова Гвинеја

Остров на кој го имате целиот свет, од екваторот до Северниот пол. Планините се толку високи што на нив има глечери. Всушност, тоа е единственото место во светот каде може да стоите на корален гребен и да гледате кон глечерите.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 223 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeЖивот и СтилМода и убавина

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3