Barkod.mk - Кодот на вистината

Љубов и секс

Беше наивна ...

Беше наивна ...

Апр 16 Напишано од

Беше наивна.. Беше толку наувна што во секоја негова лага веруваше и се трудеше за нов почеток, почеток без крај, почеток со поим за совршенство. Беше толку глупа што не три туку триста шанси му даде на некој кој не ја заслужуваше, за некој кој ја сметаше за убава девојка што можи да ја има кога и да посака... така и беше.

Тишината  најдобар пријател

И незнам веќе која ноќ по ред е,седам сама со мислите,затворена во соба .Тишината ми годи, после таа ноќ кога се излезе на виделина секоја тишина ми годи.Седам гледам во мојот мобилен постојано слушам некои песни кои ме потсеќаат на него и на времето поминато со него и само размислувам.

И далеку е доволно блиску

Не сум различна, колку и да слушал некој поинаку за мене. Лоша, арогантна, самобендисана сум само поради мои причини. Но, љубам поради исти причини. Поради оние причини од целиот свет. И тој ми кажа така. Дека знае да сака. Да ме љуби дури и од далеку исто како да сум му блиску. Далеку сме, има километри помеѓу нас.

Најдобра другарка или сестра ?!

Низ животот на една личност поминуваат многу луѓе, едни ги поздравуваме само ако мораме а други ги гледаме еднаш и никогаш повеќе а трети ги запознаваме еднаш и траат за цел живот.

Само во сон ...

Таа само еднаш во денот можеше да си ја дозволи онаа вистинска среќа.Тогаш кога ќе легнеше во својот кревет ќе се завртеше и ќе ги затвореше своите очи ,доаѓаше тој, насмеан, убав, мил баш како што го посакуваше таа , ја галеше по нејзиното буцкасто лице

Љубов! Секој пат исто..

Темна соба, тивка музика, тажна насмевка и надеж. Да, секој пат кога ме оставаш тоа е моја слика. Врне ситен дожд, магливо време. Декември е и студено е. Надвор нема никој. Темно е

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 166 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeЖивот и СтилЉубов и секс

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3