Barkod.mk - Кодот на вистината

Љубов и секс

Тука,без тебе

Повторно се врати,но овој пат без љубов.Никогаш повторно ништо нема да биде како предходно.Некаде горе на небото замина целата љубов.И се' ќе остане само желба.Деновите без тебе се долги,а ноќиве се претвораат во вечност.Соништата остануваат само соништа,ништо се нема променето од последниот пат кога се смеевме заедно.

Каква беше нашата врска?

Се почна од едно здраво на нет, едно преголемо другарство што дојде до момент тоа другарство да неможе да го сруши ни најголемата сила на светот, ми влезе во срцето потајно, никогаш не ни помислив дека толку ќе ми станеш мила и драга и дека ќе те засакам до толку, но за жал не ми беше возвратено од твоја страна толку другарство и љубов колку од мене према тебе.

...Ако толку ти значев ќе најдеше начин да ме задржиш...

Знам дека си ветив дека нема да се навраќам на минатото и да живеам во спомени,и самиот ми кажа "минатото е изгубена битка"...сфаќам дека тоа навистина е така, минатото навистина е изгубена битка, нешто што не можеш да го смениш.

Сеуште твоја

Ветар,многу ветар.Утрото е младо и сеуште недопрено со нечистите раце од луѓето.Чувствувам како образите ми стануваат бледи од ветерот кој коси се пред себе.Чувствувам љубов,очите ми светкаат при помислата дека ти си единствениот кој го сакам на посебен начин.

Сине, вака однесувај се кон девојките!

Кога ќе пораснат, мажите кон луѓето од нивната околина, особено кон жените, се однесуваат зависно од тоа што го имаат научено во детството. Прочитајте го писмото на еден татко со кое го подучува своето синче како да биде иден џентлмен, добар сопруг и пред сè - човек.

Топ 10 секс факти

Една неодамнешна посета на легендарниот музеј Менхетен на секс дадоа повеќе од толпа на 18-годишниот девојки со кикот во фоајето - тоа обезбеди забавен и образовани погледне во историјата на секс.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 78 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeЖивот и СтилЉубов и секс

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3