Barkod.mk - Кодот на вистината

Љубов и секс

Те чекам на нашето место!

Те чекам,љубов. Ќе те чекам да се вратиш на местото од каде што замина. Ќе те чекам да се јавиш, да пишеш.

Љубов зар си слепа?

Еднаш, многу одамна, сите човечки суштества и сите човечки квалитети се нашле на едно скришно место на Земјата...

Мал град, голема љубов.

Чекорам по истите улици како некогаш. Се е пусто и различно од порано. Нови лица и ладни погледи. Слабо љубов да се пронајде.

Збогум

Збогум

Јул 01 Напишано од

Ја сакав, ја сакам, ќе ја сакам... Три времиња, засекогаш. Прво запознавање, прва здраво, тие очи. Се чувствував како новородено срнче на кое нозете уште не му се зацвртени а се труди да зачекори. Стабилноста и свеста ме напуштија, ме оставија во друштво на нивните најдобри другарки - лабилноста и несвесноста.

3 хороскопски знаци со кои не треба да застанете пред олтар

Во добро и во зло, додека смртта не ве раздели? Дали сте сигурни дека го направивте или ќе го направите вистинскиот избор?

Човекот кој денес е до мене!

Ете, да повторно и повторно пишувам за истиот човек кој веќе осум месеци е дел од мене.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 42 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeЖивот и СтилЉубов и секс

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3