Barkod.mk - Кодот на вистината
Драгана Котеска

Драгана Котеска

Драгана Котеска родена 1999 од Прилеп е волонтер дописник за баркод. Ужива во пишување на случки од секојдневниот живот, понекогаш сака да фантазира.Сака патувања и нови запознавања. Има голема желба еден ден да стане доктор.Човек кој постојано сака да помага,да планира нешто ново и да исполнува.

Email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Добропознатиот пејач кој на неколку наврати ги забавуваше струмичани до раните утрински часови Амар Гиле Јашарспахиќ за новогодишната ноќ ќе биде во Струмица.

Учениците од СОУ “Ѓорче Петров во текот на неколкучасовната посета добија информација и за специфичните операции кои се прават овде, за илјадници пациенти од земјата и странство кои овде нашле спас за здравствениот проблем.

Учениците од СОУ Ѓорче Петров Прилеп од здравствената струка _ медицинска сестра по повод 14 Ноември - Светскиот ден за борба против ДИЈАБЕТОТ во Градската библиотека Борка Талески Прилеп ги спроведоа следните активности - Едукативна работилница на тема Дијабет - Мерење шеќер во крвта - Мерење крвен притисок

И покрај ладните временски услови СОУ.Ѓорче Петров организираше уште една хуманитарна забава за децата со посебни потреби.Се одржуваше во арт кафе апореа. Уживајќи во одлична атмосфера и добра музика , групата "black shades" ги анимираше гостите да донираат парични средства за да им се помогне на децата со посебни потреби.

%PM, %21 %902 %2016 %22:%Окт

Љубовта трае три години

Се раѓаме со тоа се раѓа и желбата за љубов.Да сакаме и да бидеме сакани.Најпрво онаа детска љубов која ја сакаме од нашите родители,па и со неа се јавува љубомората.

И незнам веќе која ноќ по ред е,седам сама со мислите,затворена во соба .Тишината ми годи, после таа ноќ кога се излезе на виделина секоја тишина ми годи.Седам гледам во мојот мобилен постојано слушам некои песни кои ме потсеќаат на него и на времето поминато со него и само размислувам.

Страница 1 од 3
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 79 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3