Barkod.mk - Кодот на вистината

Врховниот суд забрани да се прославува Св. Валентин

Фев 13 Напишано од  Посетено 7718 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Врховниот суд во пакистанскиот главен град Ислабамад забрани празникот Свети Валентин да се чествува во оваа азиска земја. Како што јави ТАСС, одлуката е донесена по разгледувањето на барање на граѓанин

, во кое тој наведува дека Денот на вљубените е „во спротивност со исламското учење и поради тоа треба да биде веднаш забранет”. Судот забранува какви било јавни случувања поврзани со празникот. На медиумите им е наложено да запрат со прилози и со рекламни кампањи за такви настани. Минатата година и пакистанскиот претседател Мамнун Хусеин ги повика Пакистанците да не го празнуваат Свети Валентин, за „да се придржуваат кон својот национален и религиозен идентитет”.

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 155 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeЖивот и СтилЉубов и сексВрховниот суд забрани да се прославува Св. Валентин

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3