Barkod.mk - Кодот на вистината

Беше наивна ...

Апр 16 Напишано од  Посетено 6857 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Беше наивна.. Беше толку наувна што во секоја негова лага веруваше и се трудеше за нов почеток, почеток без крај, почеток со поим за совршенство. Беше толку глупа што не три туку триста шанси му даде на некој кој не ја заслужуваше, за некој кој ја сметаше за убава девојка што можи да ја има кога и да посака... така и беше.

Таа патеше и често вината ја бараше во себе само да не го повреди и причината за крај да не биде “ТАА” Знаеше што се и прави и таа сепак упорно цврто го држеше за неговата рака и се трудеше да го омекне веќе изладеното срце.

Без обзир на тоа колку пати беше повредена и колку солзи имаше пролеано за секоја безбројна причина поврзана со него таа во некоја смисла остана силна и повторно се трудеше да биде океј. И таа имаше гордост иако очите и беа полни со солзи и кристално светеа. Таа требаше да ја има некој кој навистина ја заслужува, некој кој ќе ја сака и почитува, ништо повеќе.

Иако срцето и беше скршено таа секојдневно самостојно си го лепеше и со блага насмевка продолжуваше да чекори се до крајот на денот се до доаѓањето на ноќта кога слободно можеше да ги пролее своите солзи по нејзиното лице. Секојдноевно размислуваше дали и тој всушност го прави сето ова, дали и тој ја чувствува истата беда кон неа? Размислуваше дали ќе пати како што пати таа?

Таа беше силна девојка но не доволна храбра посебно пред дего за да му го каже сето она што го има.

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

Inactive User

Account is not active!

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 176 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3