Barkod.mk - Кодот на вистината

Драган Таневски: "Таинствен микс"

Сеп 14 Напишано од  Посетено 20783 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Понекогаш во својата тајна лабораторија, животот ќе измикса микс од соништата... Ќе изваја убаво тело, ќе закачи на него вредни раце, ќе стави убаво главче со пар бистри очи, и од оние златните водопади што личат на коса.

Низ вените ќе пушти да и тече врела крв. Потоа ќе го украси сето тоа со убава душа. Ќе го спакува во целофан од воздишки, ќе стави машничка од желби, и ќе ти ја даде на послужавник. Твоја да биде. Само твоја да биде. Ќе цениш ли таков поклон бе брат? Би бил ли само нејзин?

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Повеќе во оваа категорија: « Вечерен поздрав од Прилеп - Barkod.mk
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 189 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeЖивот и СтилДизајнДраган Таневски: "Таинствен микс"

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3