Barkod.mk - Кодот на вистината

Живот и стил

Секоја мајка се бори за своето чедо

Некогаш некаде во историјата на човештвото постоеше една изрека која гласи: „Секоја мајка се бори за своето чедо“. Ќе се запрашаме и денес дали секоја мајка би се борела за своето дете? Одговорот е јасен, секоја мајка би дала се за да го гледа своето чедо како се смее. Неизмерна е љубовта и поврзаност помеѓу мајка и ќерка, некои велат половина душа од мајката им припаѓа на ќерките, и тоа е голема вистина.

Зошто го сакам само него!

Има нешто толку едноставно, совршено, виновно за секој мој сон, нешто што ја опседнува сета моја љубов, нешто без кое не можам.Да тоа си ти.Човекот кој ме натера да верувам во љубовта!!

Неизмерна љубов!

Ахх така вистинска љубов во погрешно време. Да! Во погрешно време, погрешно место и еден мал град. Таа црна девојка со прекрасна витка става, а тој висок, силен и боженствен со срце на дете и едни очи само за неа.

Смислата на мојот живот

Животот ни поставува граници кои не смееме да ги пречекориме. Тој е судбина која мора да ја живееме.Одам по еден пат кој ми носи среќа, задоволство, успех. И ќе повторам,живот, те прибрал во својот лавиринт и те тера да го пронајдиш крајот за да ја откријаш смислата на постоењето.

СПОДЕЛУВАЈТЕ СИТЕ: 2 ИПОЛ ГОДИШНО СТРУМИЧАНЧЕ БОЛЕДУВА ОД ЛЕУКЕМИЈА, ДА ДОНИРАМЕ ЗА МАЛИОТ АНТОНИО!

Нако што информира порталот Струмица Денес,до нивната редакција стигнало повторно една многу потресна вест за која и овојпат од нашите читатели и од граѓаните на цела Македонија бараме да бидат хумани како и секогаш!

Џесика Палашоска го запали интернетот, и остави само воздишки кај посилниот пол (ФОТО)

Џесика Палашоска е една од најзгодните фолкерки во Македонија и тој факт повторно го потврди со фотографија.Со оглед на фактот дека таа има облини со кои може да се пофали, сигурни сме дека ќе бидете воодушевени од нејзиниот изглед.

Страница 1 од 26
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 106 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeЖивот и Стил

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3