Barkod.mk - Кодот на вистината

Забава

Марјана и Северина со оваа фотографија го запалија Инстаграм (ФОТО)

Која од која поубава, Марјана и Северина со заедничка фотографија го запалија Прилеп.

Северина му пркосеше на времето и ја вжешти атмосверата на Пиво фест во Прилеп (140 ФОТО)

Синоќа во Прилеп финишираше петнаесеттото јубилејно издание на фестивалот на скарата и пивото, “Пиво Фест 2017”.Изминатите четири фестивалски дена донесоа многу забава, многу испиено пиво и изедена скара и спомени за вечно паметење.

Познати се добитниците на наградата од Пивофест селфи натпреварот

Она што се случуваше синоќа е одлика на голем спектакл и доказ дека фестивалот во Прилеп е најголемото и најмасовното случување во државата. На фестивалската сцена настапија Елена Велевска, Анабела и Харис Џиновиќ, а присутните гости имаа што да видат.

AНАБЕЛА ја “запали” сцената на “Пиво Фест” 2017 во Прилеп (90 ФОТО)

Kулминираше забавата на фестивалската сцена во Прилеп. Јубилејното 15-то издание на фестивалот на скарата и пивото “Пиво Фест 2017” се ближи кон својот крај, но она што ќе остане како вечно сеќавање е синоќешната страшна атмосфера која владееше во градот под “Марковите Кули”.

Moгилата во Прилеп исполнета со авантуристи: Кампинг просторот исполнет со кампери од странство и ширум државата (ВИДЕО)

Прилеп е преполн со посетители од сите градови. Во хотелските капацитети скоро и да нема место. Исто така преполно е и на Паркот на Револуцијата каде веќе со години се организира бесплатен кампинг за сите оние сакаат да уживаат во Пиво фест од една поинаква перспектива.

ЛУДИЛО: "Aмадеус Бенд" приреди спектакал за паметење на првата фестивалска вечер на "Пиво Фест"

Измина првата фестивалска вечер на “Пиво Фест 2017”. На сцената во Прилеп синоќа настапија “Aj Kjу”, “Психомодо Поп” и мега популарните “Aмадеус Бенд”.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 51 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeЗабава

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3