Barkod.mk - Кодот на вистината

Забава

Крадењето мобилен во црнечко гето не е добра идеја!

Видеото е осмислено како пранк видео во кое треба да им се земе мобилниот за да се види колку е саатот. Меѓутоа пранк изведувачот место да види колку е саат го виде господ од ќотек!

Комична ситуација на дуелот помеѓу Германија и Аргентина на СП во Бразил 2014

Како што сите знаеме во финалето на СП во Бразил подобра беше селекцијата на Германија во второто прололжение кога резервистот Гетце во 113-та минута постигна погодок за победа на Германија. Но, во првото продолжение во еден дуел помеѓу Хавиер Маскерано и Бастиан Швајнштајгер се случи една комична ситуација.

Кога шегата ќе тргне на лошо !

Секоја шега не е оди на добро. Имено на овој шегаџија на крајот не му дојде до шега бидејќи снимањето го напушти со скршен нос. Обратете внимание при крајот на видеото на дечкото со црвени пантоломи. Дали би го направиле истото и вие доколку се најдете во ваква ситуација ?!

Дали сакаш да ми ги видиш топчињата ?!

Од секогаш постоеле шегаџии кои што правеле шеги и истите ги снимале за да добијат одреден рејтинг на YouTube. Но, не секоја шега е вкусна и не секој ја сваќа веднаш шегата. Поголемиот дел од нив тргнуваат на лошо. 

За инфаркт: Моментот во кој ајкула тргнува кон жена и ја соборува на земја од страв!

По интернет започна да кружи ова видео во кое една жена доживува прилично непријатно изненадување кога ајкула тргнува во напад кон неа од нигде-никаде... Но за среќа преку стаклото на аквариумот кое успева и да го напукне. Погледнете!

Градоначалникот на Прилеп заедно со  Даниел Кајмаковски и новите униформи го најавија годинешниот Фестивал на пивото – Прилеп 2014

Присуството на победникот од Х-Фактор Даниел Кајмаковски на денешната прес конференција посветена на „Фестивалот на пивото - Прилеп 2014“ предизвика вистинска еуфорија кај неговите обожаватели

Страница 37 од 37
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 24 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeЗабава

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3