Barkod.mk - Кодот на вистината

Забава

“ПИВО ФЕСТ” со најоригинална реклама до сега: СЕ ГЛЕДАМЕ ВО ПРИЛЕП НА ЛУДА ЗАБАВА! (ВИДЕО)

Започна одбројувањето до најголемата забава во Македонија, која се случува еднаш годишно и се случува во Прилеп. Фестивалот на скарата и пивото во градот под “Maрковите Кули” и оваа година ќе биде главно музичко случување во државата и ќе биде забава за паметење.

И Македонија ќе има свои претставници на BalkanTubeFest

BTF или BalkanTubeFest е фестивал кој е посветен на Јутјуберите од целиот Балкан. YouTube заедницата во последните неколку години е во огромен пораст, а популарноста која ја имаат некои корисници се мери во десетици па и стотици илјади subscribe (претплатници).

Кој според Вас е најдобар Македонски Јутубер ?!

Како што и самите знаете, Barkod.mk како портал официјално ги поддржува Македонските Јутубери, да напоменеме само МАКЕДОНСКИТЕ ЈУТУБЕРИ. Наскоро ќе има и нова соработка и детали околу истата, а за истите ќе Ве извести јутуберот-BamBo.

Сакате да станете „профи“ фотограф? Потребни ви се пешкир, чкорче и најлонска кеса (ВИДЕО)

Ова се триковите кои треба да ги совлада секој кој сака да фотографира. Шелдон Еванс е фотограф и голем вљубеник во технологијата. Автор е на бројни видео упатства од кои повеќе се поврзани за фотографијата.

Дали ќе ги препознаете ?! (ФОТО)

Дали ќе успеете да ги препознаете личностите на фотографијата. Барем еден со сигурност ќе го препознаете, а дали знаете кој е другиот?

Баерн Минхен му “зема” 300 илјади денари (ФОТО)

Доколку и вие имате тикет кој сметате дека треба да биде објавен пратете ни го на Facebook страната.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 67 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeЗабава

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3