Barkod.mk - Кодот на вистината

И Македонија ќе има свои претставници на BalkanTubeFest

Јун 18 Напишано од  Посетено 396 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

BTF или BalkanTubeFest е фестивал кој е посветен на Јутјуберите од целиот Балкан. YouTube заедницата во последните неколку години е во огромен пораст, а популарноста која ја имаат некои корисници се мери во десетици па и стотици илјади subscribe (претплатници).

Вкупната бројка на најполупарните Балкански клипови брои над 200 милиони прегледи. Прв пат BTF се одржа во Сава Центар на 24 Октомври 2015 година од 12 до 21 часот и имаше околу 5000 посетители.

Оваа година и Македонскиот Јутјуб учествува ,т..е Двајца Македонски Јутјубери : GP & BobiBeatBox. Исто така, дел од Македонските Јутјубери организирано 10 луѓе од Македонија ќе одат да ги поддржат GP & BobiBeatBox.

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 204 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeЗабаваMKD YouTubeИ Македонија ќе има свои претставници на BalkanTubeFest

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3