Barkod.mk - Кодот на вистината

YouTube манија

Сите Македонски YouTube имиња на meetup во Охрид

На ден 06.08.2017 – 18часот, во Охрид Македонските Јутјубери прават Митап.. сите љубители на Македонскиот Јутјуб и Гејмингот се добредојдени. Таму ќе биде и нашиот јутјубер БАМБО и нормално тимот на Порта МК, а ние Barkod.mk како медиум ќе се обидеме исто така да пратиме своја екипа на meetup-от.

И Македонија ќе има свои претставници на BalkanTubeFest

BTF или BalkanTubeFest е фестивал кој е посветен на Јутјуберите од целиот Балкан. YouTube заедницата во последните неколку години е во огромен пораст, а популарноста која ја имаат некои корисници се мери во десетици па и стотици илјади subscribe (претплатници).

Кој според Вас е најдобар Македонски Јутубер ?!

Како што и самите знаете, Barkod.mk како портал официјално ги поддржува Македонските Јутубери, да напоменеме само МАКЕДОНСКИТЕ ЈУТУБЕРИ. Наскоро ќе има и нова соработка и детали околу истата, а за истите ќе Ве извести јутуберот-BamBo.

Бабата и репката: Најнов серијал на македонските јутубери

Еве како се развива Јутјубот во Македонија. Дечките се навистина екстра и имаат добар сенс за хумор, пренкови, смешни видеа и сл. Дечките се навистина уникатни и се потрудиле да направат едно одлично видео.

Кирил Блек по неколку месеци со нова песна

Кирил Блек е јутјубер а воедно и пее песни од кои една беше денес истаена по име „За Тебе“ Кирил Блек е талентирано момче кое успева цела работа да ја заврши на социјалните мрежи.

Уникатно видео на Македонскиот јутубер за Св. Трифун (ВИДЕО)

Еве како се развива Јутјубот во Македонија. Дечките се навистина екстра и имаат добар сенс за хумор, пренкови, смешни видеа и сл. Дечките се навистина уникатни и се потрудиле да направат едно одлично видео.

Страница 1 од 2
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 167 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeЗабаваMKD YouTube

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3