Barkod.mk - Кодот на вистината

Вести

Хеликоптерска несреќа кај Струмица

Полициски хеликоптер вечерва падна и се сруши во близина на кванташкиот пазар во Струмица, дознава Баркод. Причините за несреќата се сеуште непознати, исто така не се знае и бројот на загинататите патници. Сеуште нема официјални информации за штетата каде што паднал хеликоптерот и дали има повредени граѓани.

Свечено отворена новата Автобуска станица во Прилеп

Во присуство на Министерот за Транспорт и врски Миле Јанакиески, Градоначалникот на Општина Прилеп Марјан Ристески, Генералниот директор на Македонски железници Оливер Деркоски, Претседателот на Совет на Општина Прилеп Никола Димескии многу други гости од стопанскиот и опшестевен живот денеска свечено се пушти во употреба

Што се спрема во петок: Сите повикуваат на мирни протести и мирна полиција

Пред трговскиот центар Чаирчанка во Скопје, за во петок, по пладневната молитва на муслиманите, закажан е протест „Против монтираните случаи” по пресудата за доживотен затвор за шестмина обвинети за петкратното убиство кај Смилковското Езеро.

Страница 116 од 116
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 20 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВести

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3