Barkod.mk - Кодот на вистината

Вести

На 130 пензионери од ранливите категории во Кривогаштани му беа доделени бесплатни автобуски билети

На иницијатива на локалната самоуправа од Општина Кривогаштани, на 130 жители односно пензионери и граѓани кои спаѓаат во социјално ранливите категории, денеска им беа доделени автобуски карти со кои ќе можат бесплатно да патуваат до Прилеп и околните места.

Хеликоптерска несреќа кај Струмица

Полициски хеликоптер вечерва падна и се сруши во близина на кванташкиот пазар во Струмица, дознава Баркод. Причините за несреќата се сеуште непознати, исто така не се знае и бројот на загинататите патници. Сеуште нема официјални информации за штетата каде што паднал хеликоптерот и дали има повредени граѓани.

Хеликоптерска несреќа кај Струмица

Полициски хеликоптер вечерва падна и се сруши во близина на кванташкиот пазар во Струмица, дознава Баркод. Причините за несреќата се сеуште непознати, исто така не се знае и бројот на загинататите патници. Сеуште нема официјални информации за штетата каде што паднал хеликоптерот и дали има повредени граѓани.

Свечено отворена новата Автобуска станица во Прилеп

Во присуство на Министерот за Транспорт и врски Миле Јанакиески, Градоначалникот на Општина Прилеп Марјан Ристески, Генералниот директор на Македонски железници Оливер Деркоски, Претседателот на Совет на Општина Прилеп Никола Димескии многу други гости од стопанскиот и опшестевен живот денеска свечено се пушти во употреба

Што се спрема во петок: Сите повикуваат на мирни протести и мирна полиција

Пред трговскиот центар Чаирчанка во Скопје, за во петок, по пладневната молитва на муслиманите, закажан е протест „Против монтираните случаи” по пресудата за доживотен затвор за шестмина обвинети за петкратното убиство кај Смилковското Езеро.

Страница 115 од 115
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 133 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВести

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3