Barkod.mk - Кодот на вистината

Вести

СУДОТ ДОНЕСЕ ОДЛУКА ЗА ДИВО НАСЕЉЕ: Неколку доживотни и над 700 години затвор

Седум доживотни казни пресуди судот за обвинетите во случајот Диво Насеље. Покрај овие 7 лица, уште 13 е осудени на казни затвор од 40 години. 6 лица во затвор ќе треба да минат 20 години, 1 лице ќе лежи 18 години и по двајца добија по 14, односно 13 и 12 години затвор.

Полиција и хеликоптери над Скопје, обвинетите од „Диво насеље“ се спроведуваа во Судот (ВИДЕО)

Засилено полициско обезбедување претпладнево пред и во Кривичниот суд каде што денеска треба да биде соопштена пресудата за настаните во кумановската „Диво насеље“ во мај 2015 година во кои загинаа осуммина припадници на македонските безбедносни сили.

Горан Ангелов - Ќосето: Да не бидеме генерацијата која при држава ќе остане без неа

Здраво Горан. Најнапред Ви благодариме за овозможената прилика за интервју. Се надевам дека со овој разговор ќе и помогнеме на нашата Македонија.

Уапсен екс градоначалникот на општина Ѓорче Петров

Утрово е уапсен екс градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Сокол Митревски, порталите повикувајќи се на полициски извори.

Тепачка во Шуто Оризари: Граѓанин нападнат од неколку лица, приведен еден од напаѓачите

Граѓанин од Шуто Оризари пријавил дека го нападнале неколку лица. – Полицијата излегла веднаш на терен при што во полициска станица е приведено едно лице. Се работи на целосно расчистување на случајот, изјави портпаролот на МВР, Тони Ангеловски.

Комисијата во Градец гласала наместо изнемоштена жена, снаата се побунила

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека вчера сабајлето во 09.00 часот во селото Градец дошло до злоупотреба на избирачкото право. „Откако два члена од Општинска изборна комисија Врапчиште дошле во наведената куќа со цел изнемоштеното лице Ѓ.Ш.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 135 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВести

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3