Barkod.mk - Кодот на вистината

Вести

Тешка сообраќајка на патот Битола-Прилеп: Автомобил целосно изгоре, полицијата врши увид

Утрово во 7:55 часот на патот Битола Прилеп се случила тешка сообраќајка. Од битолската полиција засега потврдуваат дека сообраќајката се случила помеѓу патничко моторно возило и товарно моторно возило, а во моментот на местото на настанот е излезен и јавен обвинител.

САЈБЕР НАПАД НА МАКЕДОНСКИТЕ ИНСТИТУЦИИ: Албанските хакери ги хакираа страните на Собранието и судовите!

Албански хакери, кои се претставуваат како „Anonymos Albania“, последните денови изведоа големи напади, н грчките и српските веб-сајтови, како владини, така и на медиумски портали, сега на нејзината листата ја додадоа и македонската држава, пишува порталот infoshqip.com.

ДОБАРА ВЕСТ ЗА СИТЕ ПЕНЗИОНЕРИ: Стигнува помош од по 5000 денари, исплатата започнува од утре

Пензионерите помошта ќе ја добиваат на ист начин на кој ја добиваат и пензијата - на домашна адреса или на поштенските шалтери или на својата банкарска сметка.

Македонија да и се врати на Македонците

Интервју со Ацо Крстески, генерален секретар на Македонскиот Национален Фронт. Македонскиот Национален Фронт е логичен продукт на кулминацијата на политичката неправда во Македонија.

ВАНДАЛИЗИРАН СПОМЕНИКОТ НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ ВО ПРИЛЕП (ФОТО)

Изутринава споменикот на Александар Македонски кој ќе наоѓа наспроти Комерцијална Банка во Прилеп е вандализиран. На кој и зошто му сметаше ?!

Обвинителството нареди обдукција на убиениот фудбалер

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје го раководи увидот на лице место во скопската населба Аеродром, каде попладнево беше убиен фудбалерот Мартин Јанушев.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 181 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВести

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3