Barkod.mk - Кодот на вистината

Вести

Полицијата трага по лицето што го подметна пожарот во кафулето во Прилеп

Полицијата трага по непознато лице кое ноќеста подметна пожар во кој целосно изгоре кафулето, „Галери хаус паб“ во строгиот центар на Прилеп. Според Лефтерија Миленкоска, портпарол на СВР Битола полицијата работи на расчистување на случајот.

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО ОД ПОЖАРОТ НА КАФИЧОТ ВО ПРИЛЕП, КОЈ ИЗГОРЕ ДО ТЕМЕЛ (ВИДЕО)

Според Станко Колески, командир на прилепската противпожарна единица, повикот за огнената стихија го примиле во 3:33 часот и веднаш интервенирале. Станувало збор за голема, опасна стихија во строгиот центар на градот која можело да се прошири на повеќе соседни објекти.

Изгоре до темел кафич во центарот на Прилеп: Штетата е над 200.000 евра

Според Станко Колески, командир на прилепската противпожарна единица, повикот за огнената стихија го примиле во 3:33 часот и веднаш интервенирале. Станувало збор за голема, опасна стихија во строгиот центар на градот која можело да се прошири на повеќе соседни објекти.

Страшна трагедија пред Нова година: Изгореа бебе и 2 годишно момче

Во моментот на трагедијата мајката била во едната соба, а децата во другата соба. Кога го слушнала плачот на момчето, ја отворила вратата на детската соба, но таа не можела да влезе, бидејќи огнот бил распламнет насекаде.

„Комфи Ангел“ ги исполни сите услови кон ФК Победа

Што се однесува до Победа, морам да кажам дека на крајот на оваа година тоа е едно од моите најголемите разочарувања. Јас како и секогаш ќе бидам искрена и отворена. Комфи Ангел спрема фудбалскиот клуб Победа ги оствари сите свои обврски кои што ги имаше, не само материјалните, туку и оние во кои што партиципиравме. Истакна Ирена Јакимоска, косопственик на „Комфи Ангел“.

Ахмети: Не треба референдум за името, тоа треба да се реши со договор меѓу двете влади

Решавањето на прашањето со името, законот за јазици и односите помеѓу парламентарните политички партии на Албанците во Македонија, беа главни теми на денешната предновогодишна средба на претседателот на ДУИ, Али Ахмети со новинарите.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 187 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeВести

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3