Barkod.mk - Кодот на вистината

Свет

Трамп води во Кентаки, Индијана и Њу Хемпшир

Републиканскиот кандидат Доналд Трамп според првичните резултати има стабилно водство во сојузните држави Индијана и Кентаки, како и значајна предност во Њу Хемпшир.

ЛИНКОВИ ЗА СЛЕДЕЊЕ НА РЕЗУЛТАТИТЕ ВО ЖИВО ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО САД

Доналд Трамп или Хилари Клинтон, кој од овие двајца кандидати на републиканската и на демократската партија во САД ќе биде новиот претседател на Америка ќе дознаеме за неколку часа. Еве како можете да ги следите резултатите во живо на Гугл, Фејсбук и Твитер.

Мерцедес се заби во автомобилот на Путин - загина возачот на рускиот претседател

Драматични снимки од несреќата се споделуваат на социјалните мрежи, а според информациите се случила во Авенијата Кутузовски. Во страотна сообраќајна несреќа на рускиот претседателски автомобил, загина возачот на Путин, кој имаше 40 години искуство, пренесува The Sun.

САМО ВО РУСИЈА: Погледнете како во Русија се справуваат со бесните возачи (ВИДЕО)

Градските власти во Нижни Новгород, Русија, смислија интересен начин како да им го привлечат вниманието на возачите и на мотоциклистите за да го почитуваат ограничувањето на брзината на движење на патиштата.

Паника во Русија: Во куќа на џихадист пронајдени арсенал оружје и заклетва на ИСИЛ

Во рускиот град Самара уапсен е маж кој е осомничен дека планирал терористички напад. Лицето идентификувано како 34 годишник од Азија е уапсен во специјална операција.

Скандалозни голи фотографии од сопругата на Доналд Трамп (ФОТО)

Почна валканиот дел од претседателската кампања во САД, а ние сме тука да фаќаме сеир ;). Фотографиите се направени далечната 1995 година за француското списание Max, кое не постои веќе 10 години.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 44 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3